Opis trasy

Pętla Chwalisław

Punktem dostępu do Pętli Chwalisław jest parking na Przełęczy Kłodzkiej. Pętla przecina Przełęcz Chwalisławską, a następnie wiedzie do Przełęczy Leszczynowej, gdzie łączy się z Pętlą Złotą. Między Pętlą Chwalisław, a Pętlą Kłodzką znajduje się dwukierunkowy łącznik.


Pętla Chwalisław jest trasą przeznaczoną w szczególności dla osób, które nie są zbyt zaawansowane pod względem kondycyjnym czy technicznym. Nie wymaga również dużego doświadczenia w jeździe. Natomiast piękne krajobrazy, które można podziwiać na trasie rowerowej, z pewnością wprawią w zachwyt niejednego rowerzystę.

trudność: 3/4 (średnio-trudna)
długość trasy: 9.9 km
przewyższenie: 335 m
typ roweru: MTB, Cross

Praktyczne wskazówki:

– trasa wiedzie obok Źródła Maryi będącego ujęciem wody pitnej 

– na parkingu obok Ski-Raft, gdzie cumują pontony, znajduje się stacja naprawcza, stacja ładowania e-bike oraz punkty gastronomiczne

OPIS KRÓTKI NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Malownicze krajobrazy, jakimi możemy rozkoszować się wybierając Pętlę Łaszczową, zdecydowanie są w stanie wynagrodzić trudne podjazdy leśnymi serpentynami. Trasa ta jest wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Dlatego mile widziane są tutaj umiejętności technicznych zjazdów.