Opis trasy

Pętla Hrabiowska

Punktem dostępu do Pętli Kłodzkiej jest Pętla Hrabiowska to trasa, która jest polecana na wycieczki nawet z małymi dziećmi. Prowadzi od parkingu nieopodal Hotelu Bardo do punktu widokowego o nazwie Miejsce Hrabiowskie. Ze względu na bardzo niski poziom trudności, trasę można przejechać na rowerze dowolnego typu.


Pętla Kłodzka składa się z wielu długich i prostych odcinków, które sprzyjają szybkiej jeździe. Część trasy jest jednak Pętla Hrabiowska stanowi jedną z pierwszych ścieżek objętych systemem Singletrack Glacensis, jaka powstała w urokliwej miejscowości Bardo. Przepiękne leśne, polne i górskie krajobrazy sprawiają, że Bardo, czyli tzw. miasto cudów, jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju. Trasa Pętla Hrabiowska prowadzi do punktu widokowego, z którego można podziwiać panoramę Barda, Kalwarię, a także przełom Nysy. Otaczająca zewsząd zieleń i górskie krajobrazy stanowią niewątpliwy atut wypraw rowerowych w tej okolicy.

trudność: 1/4 (bardzo łatwa)
długość trasy: 2.85 km
przewyższenie: 79 m
typ roweru: dowolny

Praktyczne wskazówki:

– trasa wiedzie obok Źródła Maryi będącego ujęciem wody pitnej 

– na parkingu obok Ski-Raft, gdzie cumują pontony, znajduje się stacja naprawcza, stacja ładowania e-bike oraz punkty gastronomiczne

OPIS KRÓTKI NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Malownicze krajobrazy, jakimi możemy rozkoszować się wybierając Pętlę Łaszczową, zdecydowanie są w stanie wynagrodzić trudne podjazdy leśnymi serpentynami. Trasa ta jest wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Dlatego mile widziane są tutaj umiejętności technicznych zjazdów.