Opis trasy

Pętla Kłodzka

Punktem dostępu do Pętli Kłodzkiej jest parking przy Przełęczy Łaszczowej, a także Przełęcz Kłodzka. Ta trasa rowerowa sprawdzi się w szczególności dla osób posiadających już pewne doświadczenie w jeździe po trudniejszym terenie. Jednocześnie będzie bardzo dobrą opcją dla wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności.


Pętla Kłodzka składa się z wielu długich i prostych odcinków, które sprzyjają szybkiej jeździe. Część trasy jest jednak bardziej stroma. Należy liczyć się z segmentem złożonym z zakrętów, a także dość ciasnych band. Trasę można ocenić jako w miarę łatwą technicznie lecz wymagającej nieco lepszej kondycji. W trakcie jazdy odsłaniają nam się przepiękne widoki na górskie szczyty w pobliżu Kotliny Kłodzkiej, Góry Kamienne oraz Karkonosze.

trudność: 3/4 (średnio-trudna)
długość trasy: 17.2 km
przewyższenie: 879 m
typ roweru: MTB, Cross

Praktyczne wskazówki:

– trasa wiedzie obok Źródła Maryi będącego ujęciem wody pitnej 

– na parkingu obok Ski-Raft, gdzie cumują pontony, znajduje się stacja naprawcza, stacja ładowania e-bike oraz punkty gastronomiczne

OPIS KRÓTKI NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Malownicze krajobrazy, jakimi możemy rozkoszować się wybierając Pętlę Łaszczową, zdecydowanie są w stanie wynagrodzić trudne podjazdy leśnymi serpentynami. Trasa ta jest wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Dlatego mile widziane są tutaj umiejętności technicznych zjazdów.