Opis trasy

Pętla Łaszczowa

Punkt dostępu do Pętli Łaszczowej stanowi parking w Przełęczy Łaszczowej, a także parking w pobliżu Ski Raft w Bardzie. Trasa obejmuje wymagające kondycyjnie, strome podjazdy, a także kręte i szybkie zjazdy. Z tego względu przydatne są tutaj umiejętności związane z techniczną jazdą po trudnym terenie. Przede wszystkim mniej doświadczeni rowerzyści powinni zachować rozwagę i skupienie, a także dostosować tempo do warunków panujących na konkretnym odcinku singla.


Pętla Łaszczowa to urozmaicona trasa, zapewniająca przepiękne widoki zarówno na miasto, jak i tereny górskie. Najbardziej popularny w tych okolicach, punkt widokowy znajdujący się na Obrywie Skalnym, pozwala rozkoszować się panoramą na Bardo, Przełom Nysy Kłodzkiej oraz Góry Bardzkie. Na tarasie widokowym można odpocząć na ławeczkach.

trudność: 4/4 (trudna)
długość trasy: 11.7 km
przewyższenie: 533 m
nawierzchnia: szuter (90%), asfalt (10%)
typ roweru: MTB, Cross

Praktyczne wskazówki:

– trasa wiedzie obok Źródła Maryi będącego ujęciem wody pitnej 

– na parkingu obok Ski-Raft, gdzie cumują pontony, znajduje się stacja naprawcza, stacja ładowania e-bike oraz punkty gastronomiczne

OPIS KRÓTKI NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Malownicze krajobrazy, jakimi możemy rozkoszować się wybierając Pętlę Łaszczową, zdecydowanie są w stanie wynagrodzić trudne podjazdy leśnymi serpentynami. Trasa ta jest wymagająca zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Dlatego mile widziane są tutaj umiejętności technicznych zjazdów.