Opis trasy

Pętla Wilcza

Pętla Wilcza to trasa przeznaczona dla bardziej doświadczonych rowerzystów, którzy posiadają dobrą kondycję oraz odpowiedni rower – MTB lub cross. Użyteczne będą tu również umiejętności wymagane przy jeździe po górskich ścieżkach, które są wąskie i pełne ostrych zakrętów. Należy pamiętać, że jeśli przed naszą wycieczką padał deszcz, musimy nastawić się na duże błoto i poślizgi.


Wilcza Pętla zaczyna się oraz kończy w urokliwej miejscowości Bardo w województwie dolnośląskim. Dotrzemy tam pociągiem lub samochodem. W drugim przypadku, auto można zostawić na parkingu przy wjeździe na Wilczą Pętlę.


Trasa prowadzi przez Przełęcz Wilczą – pod szczytem Wilczak, który jest najwyższym w okolicy. Jednak zanim tam się dostaniemy (kilkaset metrów wcześniej), warto jest zatrzymać się na punkcie widokowym skąd rozpościera się panorama obejmująca południowy fragment Gór Sowich wraz z twierdzą w Srebrnej Górze. Natomiast na przełęczy Wilczej znajdziemy wiatę ze stołami, w której nabierzemy nowych sił.

trudność: 4/4 (trudna)
długość trasy: 25 km
przewyższenie: 733 m
nawierzchnia: szuter (90%), asfalt (10%)
typ roweru: MTB, Cross

Praktyczne wskazówki:

– zaopatrz się w zapas wody – na trasie nie ma sklepów ani źródeł wody pitnej

– sprawdź wcześniej prognozę pogody

– w wyniku opadów deszczu, na drogach może pozostawać dużo błota

OPIS KRÓTKI NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Leśne ścieżki, polne krajobrazy, wspinaczka i ostre zakręty, czyli wszystko o czym marzy miłośnik górskich wycieczek rowerowych. Malownicze Góry Bardzkie zapraszają na przejażdżkę po Pętli Wilczej – trasie wymagającej kondycyjnie, jak i technicznie. Wybudowana ścieżka ciągnie się jedynie przez 8 km, podczas gdy pozostała część trasy obejmuje odcinki leśne i polne.